Як відновитися після втрати власної ідентичності: 5 ключових кроків від психологині Алли Клименко

На основі виступу спікерки на Всесвітньому саміті зі щастя 

У Лондоні відбувся Всесвітній саміт зі щастя WOHASU, який зібрав експертів зі сфери позитивної психології та добробуту. Артур Брукс, Лорі Сантос, Річард Лейард,  Роберт Бісвас-Дінер та інші спікери обговорювали дієві способи сприйняття радості та самореалізації. Серед запрошених експертів також була українка Алла Клименко — спеціалістка з позитивної психології. Вона презентувала виступ Being lost and found.

Алла розповіла історію пошуку себе після втрати власної ідентичності, а також поділилася професійними й особистими змінами, яких зазнала впродовж такого шляху.

«Одного разу парубок прийшов до мудреця, жаліючись на втрату себе, власного призначення, людей навколо, та попрохав допомоги. На що мудрець порадив зробити табличку з написом: “Так буде не завжди”. За три місяці хлопець повернувся в повному піднесенні, адже його стан змінився у позитивному напрямку, та мудрець дав йому останню пораду — не знімати табличку. Адже дійсно так буде не завжди. Наше життя — абсолютно різне: натхненне, апатичне, незрозуміле, щасливе — і важливо його приймати таким, як є», — наголосила психологиня.

Відчуття втрати себе — невіддільна частина життя, яка є каталізатором особистісного розвитку. Як правильно сприймати такий процес? Алла Клименко поділилася 5 порадами. 

1. Прийняття того, що втрата себе — це нормально.

Важливо усвідомити, що відчуття втрати себе є частиною життєвого шляху багатьох людей. Визнання того, що втрата може бути каталізатором розвитку та змін, допомагає знизити внутрішній опір та покласти край самокритиці.

2. Відновлення внутрішньої сили.

Усвідомлення, що ми є у себе, обираємо власні реакції та контролюємо думки, і є поверненням внутрішньої сили. Ми здатні впливати на реакції попри все навколо — це важливо памʼятати. 

3. Вимкнення режиму серйозності.

Здатність сміятись над собою, радіти пересічним митям та абсолютно любити себе допомагає зняти напруження та тиск, які іноді ми власноруч кладемо собі на плечі. 

4. Налагодження та подальше поглиблення зв’язків.

Налагодження особливого контакту з музикою, природою, вірою, мистецтвом та соціумом допомагає відчути себе частиною чогось більшого та позбавитися відчуття відокремленості. 

5. Цілковите прийняття свободи та готовність до нових відкриттів.

Останній крок передбачає відкритість новим перспективам, ідеям та можливостям. Прийняття свободи після втрати відчиняє двері новим можливостям, позбавляючи нас кліше та упереджень. Ми маємо змогу наново подивитись на світ та обрати, ким хочемо бути. 

Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Більше пристрасті: 8 видів сексу, які обов’язково варто...


Читайте також
Популярні матеріали